OFERTA KONTAKT LINKI
 O FIRMIE

Antoni Bigaj

Przedsiębiorstwo powstało w wyniku wielopokoleniowej działalności w rzemiośle stolarskim.
Początek firmy sięga roku 1905 od którego jako jednoosobowe przedsiębiorstwo założone przez Antoniego Bigaja świadczyło szeroka gamę usług stolarskich dla okolicznych mieszkańców. W jego ofercie było między innymi: wyrób mebli, schodów, drzwi okien.

 Dalszy rozwój firmy nastąpił w następnym pokoleniu (Józef Bigaj kontynuacja od 1947r.). dypljoz
dypljacekPomimo niesprzyjających prywatnej bigjozinicjatywie czasów PRL przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwinęło. W tym czasie po raz pierwszy zaczęto korzystać z pracy najemnej wykorzystując chłonny rynek Polski powojennej. Dynamiczny rozwój pozwolił na zakupienie majątku Pazurek wraz z tartakiem. W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku nastąpiło ukierunkowanie firmy na produkcję trumien. Wykorzystując nadchodzące zmiany już w latach osiemdziesiątych nastąpiły pierwsze kontakty z firmami z RFN jako jedno z pierwszych w Polsce w tej dziedzinie. Pierwsze wysyłki eksportowe nastąpiły od roku 1982. Czerpiąc z otwartości naszych kontrahentów oraz ich pomocy udało się na tyle zmodernizować park maszynowy by podołać wysoce wymagającemu pod względem jakości rynkowi RFN. Głównym produktem eksportowym były wówczas trumny sosnowe. Wzrastające zapotrzebowanie z rynku niemieckiego pozwoliło przedsiębiorstwu na dalszy rozwój. Stopniowo wraz z ulepszaniem parku maszynowego udawało się produkować trumny o coraz wyższym stopniu skomplikowania.jacdea
W dniu dzisiejszym jesteśmy wyspecjalizowanym zakładem w produkcji trumien luksusowych, których produkcja wymaga dużej wiedzy fachowej, dobrego parku maszynowego oraz wysokiej kultury organizacyjnej. Obecnie produkujemy trumny z drewna: dębowego, sosnowego, olchowego, brzozowego, jesionowego, czereśniowego i mahoniu. Nasze produkty charakteryzują się doskonałą jakością oraz powstają w  wysoko zaawansowanym procesie produkcji.


Józef Bigaj
jacek1an
Jacek Bigaj